czwartek, 20 stycznia 2011

Films

W najbliższym czasie do kin ma wejść lub weszło kilka ciekawych filmów. Mnie najbardziej interesują 4 tytuły:

"Turysta"
W jadącym do Wenecji pociągu, amerykański turysta Frank Tupelo (Johnny Depp) spotyka Elise Clifton-Ward (Angelina Jolie). Nieświadomy niczego turysta, nie wie iż Elisa wybrała go jako przynętę do własnego planu, mającego za zadania oddalić podejrzenie od jej kochanka, znanego przestępcy. Od tej pory Tupelo musi uciekać przed policją jak i przed gangsterem, któremu kochanek Elise skradł pieniądze. 

"Och, Karol 2" 
 Karol (Piotr Adamczyk) jest świetnie zarabiającym pracownikiem dużej firmy, który wkrótce ma się ożenić z Marią (Małgorzata Socha). Jest czarujący, uwielbia seks, a kobiety zniewala w mgnieniu oka, z czego doskonale zdaje sobie sprawę. Oprócz narzeczonej ma trzy kochanki. Ognistą Wandę (Małgorzata Foremniak), infantylną i słodką Paulinę (Marta Żmuda Trzebiatowska) i namiętną Irenę (Katarzyna Zielińska). Karol świetnie sobie radzi, skacząc z łóżka do łóżka i realizując ich kolejne zachcianki. Kiedy jednak ta bajka się skończy, Karol stanie przed zemstą, jaką przygotowała mu Maria. Pewnego dnia wróci do domu, a w progu przywita go narzeczona i kochanki - wszystkie gotowe spędzić z nim każdą wolną chwilę w łóżku.

"Czarny Łabędź" 
Nowojorska opera wystawia balet Jezioro łabędzie, którego reżyser Thomas Leroy (Vincent Cassel), decyduje na zastąpienie dotychczasowej primabaleriny Beth MacIntyre (Winona Ryder), młodszą baletnicą Niną (Natalie Portman). Nina mieszka wraz ze swoją despotyczną matką Ericą (Barbara Hershey), która była światowej sławy primabaleriną. Nieoczekiwanie Ninie wyrasta konkurentka w postaci zdolnej Lily (Mila Kunis). Jezioro łabędzie bowiem wymaga baleriny, która jednocześnie zagra niewinną Białą łabędzicę, jak i zmysłową Czarną łabędzicę. Rywalizajca tancerek zmieni się nieoczekiwanie w dziwną przyjaźń, a w samej Ninie wydobędzie się jej ciemna strona. 

"Polowanie na czarownice" 
 Po walkach krzyżaków w krucjatach Lavey'a (Nicolas Cage) i Felsona (Ron Perlman), którzy powracają do XIV wiecznej wioski ich oczom ukazuje się miejsce pełne zgliszcz oraz wyniszczone przez epidemię dżumy. Kościół winą za całe zło obarcza czarownicę (Claire Foy), rozkazując rycerzom przetransportowanie winnej do odległego opactwa, gdzie zostanie ukarana za swe czyny.

Najchętniej do kina poszłabym na wszystkie, ale wiem, że jest to nierealne. Pewnie pójdę na jeden z nich, a resztę obejrzę na DVD. Nie mogę się zdecydować. Wszystkie się świetnie zapowiadają. Na szczęście mam trochę czasu na zastanowienie, a teraz lecę oglądać "Uśmiech Mony Lisy".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...