niedziela, 17 kwietnia 2011

Jakich kosmetyków użyć w demakijażu?

Używając kosmetyków kolorowych trzeba także pomyśleć o demakijażu. Dziś zrecenzuję dwa specyfiki, które są przeznaczone do tej czynności.

Garnier "Mleczko do demakijażu"
Kupiłam go, ponieważ kiedyś używałam czegoś podobnego z Nivea. Dziś już nie pamiętam co to było. To jest już druga butelka tego mleczka. Pierwsze skończyłam dość szybko, z drugim męczę się chyba już drugi rok. Ze zmyciem makijażu raczej nie ma problemów. Jest bardzo wydajny. Niestety podrażnia oczy. Gdy się kończy trzeba go odwracać do góry dnem ponieważ mleczko długo spływa na dół. Poza tymi dwoma mankamentami jest nawet znośne.
Cena: ok. 13zł
Ocena: 6/10 za to że podrażnia oczy i ciężko do niego się dostać gdy się kończy


Ziaja "de-makijaż- dwufazowy płyn do demakijażu oczu"
Kupiłam go podczas jednych zakupów w Rossmannie. Jest bardzo tani, więc o wiele nie uszczuplił mojego portfela. Spełnia swoje zadanie, zmywa makijaż, nawet ten wodoodporny. Niestety zostawia tłusta warstwę na skórze, a ja tego nadzwyczaj nie znoszę. Gdy się go zmiesza szybko wraca do swojej dawnej postaci, więc najlepiej odkręcić zakrętkę, przytrzymać dziurkę palcem i wstrząsnąć  Należy też uważać, gdy się go wylewa na wacik, aby się go za dużo nie nalało. Denerwująca może być także zakrętka która przy szybkim zakręcaniu może się krzywo zakręcić. Nie podrażnia oczu jak to jest w przypadku Garniera.
Cena: ok. 5zł
Ocena: 7/10 za tłustą warstwę na buzi


Wynik:
Każdy ma swoje wady i zalety, ale gdybym miała  wybrać wybiorę Ziaję, ponieważ nie ma wielkich rozmiarów i nie podrażnia oczu.

Pozdrawiam
Naomi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...